Mateřská škola Morašice, okres Svitavy

Současnost

Naše mateřská škola je umístěna v rozsáhlé účelovém areálu tří budov a velké školní zahrady.V první přízemní budově se nachází školní kuchyně s nezbytným zázemím, kancelář vedoucí školní jídelny a školní jídelna pro děti a učitele základní školy.Tato budova je chodbou spojena s budovou užívanou dětmi. Jedná se o budovu dvoupatrovou, v přízemí bezbariérovou. V současnosti  využíváme obě podlaží, kde jsou třídy dětí, šatny, umývárny, toalety a přípravné kuchyňky, kabinety. V třetí budově je kancelář účetní, zbytek budovy škola nevyužívá.

Součástí areálu je rozsáhlá zahrada plná zdravé zeleně, vybavená dostatečným množstvím  herních prvků a pískovištěm. Vlastníme koloběžky, odrážedla, traktory,  na kterých děti jezdí po chodnících v areálu.

Areál je situovaný stranou od komunikací, proto je prostředí  klidné, nerušené hlukem, nezasažené zplodinami. Zahrada je v době provozu volně přístupná malým dětem z obce v doprovodu rodičů.

Umístění školy v klidné oblasti zajišťuje bohaté a bezpečné možnosti pro vycházky do přírody, například potok Fiala a jeho okolí, ovocný sad a vůbec celé okolí obce nabízejí příležitosti pro poznávání přírody a hlavně zdravý pobyt na čerstvém vzduchu.

Mateřská škola Morašice, okres Svitavy, 569 51